10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Спартак с две поражения за Купата на Плевен

PostHeaderIcon Спартак с две поражения за Купата на Плевен

Баскетболният Спартак завърши на последно място в първото издание на възродения турнир за Купата на Плевен. След загубата от варненския Черно море Тича, тази вечер избраниците на Александър Дяковски паднаха с 26 точки разлика - 79:105 от столичния Левски в мач за третото място. Домакините имаха сили за едно добро полувреме. То протече равностойно, като превес не успя да вземе никой от противниците. Така отборите се оттеглиха на почивка при 43:42 за плевенчани.

През втората част обаче левскарите бяха чувствително по-добри. Разликата в резултата постепенно нарастваше и в началото на последната част вече беше 20 точки. Спартаковци явно нямаха сили да спрат негативния развой и съперникът им доигра срещата с резервите. Никола Маравич от столичани бе най-резултатен в срещата с 24 точки. За домакините най-точни бяха Герасим Николов и Константин Коев с по 18.

Добавено в: Четвъртък, 21 Септември 2017 22:08