10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Берое отказа Спартак

PostHeaderIcon Берое отказа Спартак

Тежко поражение със 79:103 понесе баскетболният Спартак (Плевен) при гостуването си на Берое (Стара Загора) в третия четвъртфинален плейоф на НБЛ. Домакините вече са на полуфинал, а сезона на плевенчани приключи. Те въобще не успяха да се противопоставят на съперника. Силно начало за беройци, които дръпнаха в резултата. Взеха първата част с 23:12 и въпреки че съперника им се съвзе и игра равностойно във втората четвърт това не се отрази на цифровото съотношение.

Селекцията на Любо Минчев реши всичко веднага след почивката, когато спечели третата част с 32:21 и преди заключителните десет минути водеше със 79:57. До края те намалиха темпото, но чувствителната разлика се запази.

Съставът на Спартак: Александър Груев - 10 точки, Милен Дудев 4, Мартин Маринов 19, Милован Савич 15, Димитър Маринчешки 8 (Герасим Николов 9, Михаил Танев 2, Константин Коев 8, Велислав Гълъбов 4, Николай Николов).
Старши треньор: Александър Дяковски

Добавено в: Вторник, 02 Май 2017 22:21