10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Берое удари Спартак на старта на плейофите

PostHeaderIcon Берое удари Спартак на старта на плейофите

Плевенският Спартак вече изостава с 0:1 в плейофната серия на четвъртфиналите на НБЛ, след като отстъпи с 69:81 в Стара Загора на местния Берое. Селекцията на Александър Дяковски не успя да се противопостави на домакините и през целия мач се опитваше да догонва в резултата. Не успя, като едва на няколко пъти намали изоставането си под 10 точки. Силна първа част на старозагорци им даде преднина от 24:12. Във втората имаше привидно равновесие, но на моменти съотношението минаваше 15 точки. В крайна сметка съперниците се оттеглиха на почивка при 42:32.

След нея спартаковци продължиха да се борят, но в края на третата четвърт губеха с 51:68. Баскетболистите ни започнаха смело заключителните 10 минути със серия от 10:2. Финален щурм на съперника им обаче уби всякакви надежди за чудо.

Втората среща между двата отбора е в събота в Плевен. Играе се до две победи от три мача.

Съставът на Спартак: Александър Груев - 11 точки, Милен Дудев 6, Мартин Маринов 7, Милован Савич 15, Димитър Маринчешки 19 (Герасим Николов 6, Милен Танев, Велислав Гълъбов 5).

Добавено в: Четвъртък, 27 Април 2017 21:35