10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Баскетболният Спартак с победа над Черно море

PostHeaderIcon Баскетболният Спартак с победа над Черно море

Баскетболистите на Спартак взеха лесна победа - 88:77 над варненския Черно море Тича в мач от 27-ия последен кръг на редовния сезон на НБЛ.
Всичко се реши още пред първото полувреме. Точният мерник на Мартин Маринов от тройката даде комфортна преднина на домакините още след първата част - 28:14. В следващите имаше привидно цифрово равенство. Чрез него плевенчани водеха с двуцифрен аванс. Много силен мач изнесе Димитър Маринчешки, завършил с дабъл-дабъл 25 точки и 16 борби. Силно завръщане след контузия и за капитана Александър Груев, който приключи с 15 точки и 9 асистенции.

Равносметката за селекцията на Сашо Дяковски е шесто място преди заключителната част на първенството - плейофите. В тях плевенския тим ще играе с Берое (Стара Загора). Въпросната битка е повторение на миналогодишната, която Спартак спечели и се класира за полуфиналите.

Добавено в: Събота, 22 Април 2017 21:22