10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Храбър Спартак изпусна победа над Академик Бултекс 99

PostHeaderIcon Храбър Спартак изпусна победа над Академик Бултекс 99

Секунда не стигна на баскетболния Спартак да триумфира в Пловдив срещу тамошния Академик Бултекс 99. Двубоят завърши 97:96 за домакините и бе от 23-ия кръг на НБЛ. Стана изключително оспорвана битка, която се реши в последната секунда. Плевенчани започнаха плахо и бяха пометени през първата част от съперника си. Цели 23 точки бе разликата след началните десет минути - 43:20. Задаващият се разгром обаче бе стопиран моментално с преобразена игра на спартаковци, които в края на полувремето изоставаха само с 51:58.

В третата четвърт плевенчани продължиха да подобряват играта си и малко преди края и за първи път поведоха. Това бе за кратко, но повече не позволиха на противника да се откъсне в резултата. Така в 30-ата минута разликата бе нищожна - 77:75 за пловдивския състав. В оставащото време напрежението бе огромно. Секунда преди края плевенчани се виждаха победители, но точно тогава Джордан Семпъл ги попари.

Съставът на Спартак: Милен Дудев - 14 точки, Герасим Николов 9, Константин Коев 13, Милован Савич 18, Димитър Маринчешки 24 (Велислав Гълъбов 18)

Добавено в: Събота, 08 Април 2017 21:29