101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Рилецо излъга Спартак

PostHeaderIcon Рилецо излъга Спартак

Новини - Баскетбол

В крайно напрегнат двубой Рилски спортист измъкна 87:86 в Самоков срещу плевенския Спартак в мач от 23-ия кръг на Националната баскетболна лига. Съперниците имаха минимален превес в първата и последната четвърт. През останалото време всичко бе на везни. Плевенчани взеха началото с 6 точки - 20:14. Последва равностойна втора част, като домакините я спечелиха само с точка - 23:22, но на почивката гостите отново водеха - 42:37. В третата четвъртина балансът отново бе пълен 21:21 и след нея Спартак пак бе отгоре. Това съотношение се запази до 37-ата минута, когато самоковци стопиха пасива - 78:78. В оставащите три минути станаха серия от обрати в резултата, продиктувани от честите прекъсвания на двамата треньори.

До края на мача оставаха седем секунди, а домакините реализираха два наказателни удара за 87:86. Последната атака бе за плевенчани, но Мартин Маринов не успя да я завърши с кош.

Съставът на Спартак: Милен Дудев - 8 точки, Герасим Николов 8, Михаил Танев 3, Милован Савич 12, Димитър Маринчешки 23 (Мартин Маринов 8, Константин Коев 15, Велислав Гълъбов 9).

Добавено в: Събота, 25 Март 2017 22:34