101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Спартак удари Берое насред Стара Загора

PostHeaderIcon Спартак удари Берое насред Стара Загора

Новини - Баскетбол

Плевенският Спартак поднесе изненадата на 22-ия кръг на Националната баскетболна лига, побеждавайки като гост Берое (Стара Загора) с 89:84. Селекцията на Сашо Дяковски спечели напълно заслужено, след като надигра съперника в най-решаващите минути. Двубоят бе равностоен, като съперниците епизодично вземаха лидерството в резултата. Първата част бе за домакините - 23:18. Трудно обаче стигнаха до този резултат, тъй като в началото трябваше да догонват. През втората четвърт спартаковци изоставаха почти до края, но именно тогава направиха обрат - 43:40.

Първите 10 минути след почивката пак бяха за старозагорци - 63:61. Плевенският тим за последен път в мача изоставаше до 34-ата минута. После поведе и до края не позволи на противника дори да изравни. Това бе първия успех на плевенчани в първенството над Берое.

Съставът на Спартак: Милен Дудев - 1 точка, Герасим Николов 4, Михаил Танев 4, Милован Савич 27, Димитър Маринчешки 16 (Константин Коев 17, Мартин Маринов 18, Велислав Гълъбов 2)

Добавено в: Събота, 18 Март 2017 22:05