10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Спартак се справи с Ямбол в равностоен мач

PostHeaderIcon Спартак се справи с Ямбол в равностоен мач

Баскетболистите на Спартак се върнаха на победния път, след като успяха да надвият Ямбол с 95:88 в зала "Балканстрой" в среща от 20-ия кръг на НБЛ. Тимът на Александър Дяковски надделя над съперника след по-добра стрелба от зоната за 3 точки, от където наниза цели 14 тройки. Най-точен за успеха на домакините беше Мартин Маринов с 24 точки, а центърът Милован Савич завърши двубоя с двойни показатели от 17 точки и 12 борби. За Ямбол Венцислав Петков вкара 21 точки, а с 20 точки се отчете бившият гард на Спартак Цветослав Острев.

Отборът на Спартак (Плевен) поведе още от самото начало на мача, като не даде възможност на противника да обърне срещата в своя полза до самия й край. Първата четвърт беше равностойна, но през втората спартаклии се разиграха и след добри изяви на Мартин Маринов и Константин Коев успяха да завършат полувремето с 6 точки преднина - 58:52. След антракта гостите се опитаха да противодействат, но само за момент намалиха изоставането си само до 3 точки - 72:75. След това плевенчани взеха отново нещата в свои ръце и без проблеми затвориха мача и спечелиха деветата си победа от началото на сезона.

Спартак: Герасим Николов - 2 точки, Михаил Танев 12, Милован Савич 17, Димитър Маринчешки 9, Милен Дудев 12 (Мартин Маринов 24, Константин Коев 15, Велислав Гълъбов 4).

Добавено в: Събота, 04 Март 2017 22:39