10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Баскетболистите ни аут от турнира за Купата на България

PostHeaderIcon Баскетболистите ни аут от турнира за Купата на България

Пловдивският Академик Бултекс 99 се наложи с 68:59 над гостуващия му Спартак (Плевен) в четвъртфинална среща от баскетболния турнир за Купата на България. Така селекцията на Сашо Дяковски отпадна още на старта на надпреварата. Мачът беше оспорван, като основната заслуга за това бе нервното напрежение сковало и двата отбора. През първото полувреме домакините водеха в резултата, а съперникът им изоставаше с няколко точки. Спартаковци се оттеглиха на почивката с 9 точки пасив - 28:37. В третата част обаче именно те контролира събитията на игралното поле и обратът в резултата бе най-логичното, което се случи.

След това настъпи срив. В заключителните 10 минути на срещата спартаковци бяха безпомощни под коша на Академик. В продължение на 7 минути те не вкараха нито веднъж от игрова ситуация. Пловдивчани пък мушнаха 4 тройки и взеха победата.

Добавено в: Четвъртък, 16 Февруари 2017 23:53