101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Спартак не издържа срещу Академик Бултекс 99

PostHeaderIcon Спартак не издържа срещу Академик Бултекс 99

Новини - Баскетбол

Спартак водеше почти през целия мач и не успя да удържи преднината си само за минута срещу Академик Бултекс 99. Пловдивчани биха в зала „Балканстрой“ с 90:88, а двубоят бе от 16-ия кръг на Националната баскетболна лига. Домакините бяха по-добри през първото полувреме. Съперникът им обаче действаше по-прецизно след почивката. Първата част бе абсолютно равностойна и след размени на лидерството в резултата се стигна до 23:23. Втората четвърт бе за домакините. След 15-ата минута те неутрализираха съпротивата на съперника и в 20-ата вече имаха двуцифрена преднина - 51:40. В третата част пловдивския състав отново бе догонващ. В 25-ата минута разликата дори стана 16 точки - 62:46. Постепенно обаче успяха да стопират устрема на плевенчани и преди последната четвърт изоставаха само с 60:67.

Крайно напрегнати бяха последните 10 минути. На два пъти гостите повеждаха, но спартаковци бързо правеха обрат и така до 39-ата минута при 88:87. В последните секунди академиците проведоха успешна атака и реализираха веднъж от линията за наказателен удар. Това им осигури крайния успех.

Съставът на Спартак: Милен Дудев - 5 точки, Константин Коев 7, Мартин Маринов 23, Милован Савич 12, Димитър Маринчешки 18 (Герасим Николов 15, Михаил Танев 8).