101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Тежка загуба за Спартак в Правец

PostHeaderIcon Тежка загуба за Спартак в Правец

Снимка: Архив

Плевенският Спартак отнесе 71:104 като гост на Лукойл-Академик в мач от 15-ия кръг на Националната баскетболна лига. Отслабеният от здравословни проблеми тим на Сашо Дяковски издържа геройски цяло първо полувреме. В началото дори на няколко пъти вземаше превес в резултата. На края на първата част обаче опитния му съперник завърши няколко поредни атаки и взе преднина от 6 точки – 25:19. През втората домакините отново водеха през цялото време, но плевенския състав не се предаде и на моменти стопяваше пасива до точка, две. Така двата отбора се оттеглиха на почивка при 50:46. През второто полувреме гостите въобще не успяха да се противопоставят. Все пак равновесието от първия дял на мача се запази до 25-ата минута. След това пасива на спартаковци започна да нараства. Финалът на третата четвърт дойде при 23 точки разлика – 57:80. До средата на последната част плевенчани въобще не превзеха коша на противника и съотношението стана 36 точки – 57:93. Оставащото време до края просто се доигра за протокола.