10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Спартак пак удари Левски

PostHeaderIcon Спартак пак удари Левски

Спартак (Плевен) победи в София Левски с 90:86 в мач от 10-ия кръг на Националната баскетболна лига. Това бе втора победа за селекцията на Сашо Дяковски над софийския тим от началото на сезона. Първата част бе равностойна. Плевенчани водеха през цялото време с няколко точки и финишираха с 18:16. След това ролите се размениха и левскарите поведоха. На моменти плевенския тим изоставаше с 9 точки. В крайна сметка полувремето приключи завързано – 42:41 за Левски. В третата част столичани отново водеха, но с малко и така в 30-ата минута съотношението бе 65:61 в тяхна полза. В последната четвърт обаче спартаковци демонстрираха по-рационална игра. Още в началото стопиха пасива и поведоха. В 35-ата домакините опитаха да спрат негативния развой, но за кратко. После плевенския тим взе нещата в свои ръце и ги доведе до успешен край.