10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Спартак мачка наред! Трети успех в НБЛ

PostHeaderIcon Спартак мачка наред! Трети успех в НБЛ

Спартак (Плевен) записа трета победа от началото на сезона в Националната баскетболна лига след 88:83 над гостуващия му Балкан (Ботевград). Мачът бе от 8-ия кръг. С оглед на развоя на срещата успеха на домакините е напълно заслужен. Първата част бе равностойна – кош за кош. В края й ботевградчани имаха точка аванс – 21:20. В следващите две четвърти обаче плевенчани доминираха и почти изковаха крайната победа. До финалната сирена на първото полувреме те водеха с няколко точки и края дойде при 44:40. След почивката аванса на спартаковци постепенно нарастваше, достигайки до 13 точки. По този начин протичаше и последната част, а Мартин Маринов и Димитър Маринчешки направиха 71:57.

Оставаха само три минути. В тях обаче плевенчани позволиха на съперника да се доближи само на точка – 84:83, а таблото отчиташе 14 секунди до финала. Балканци обаче не успяха да сторят нищо повече. Домакините пък чрез Мартин Маринов и Димитър Маринчешки не пропуснаха от наказателни удари – 88:83. Най-резултатен в срещата бе Станимир Маринов от гостите с 28 точки.

Съставът на Спартак: Александър Груев - 16 точки, Мартин Маринов 12, Константин Коев 11, Димитър Маринчешки 15, Милован Савич 20 (Герасим Николов 4, Михаил Танев 8, Велислав Гълъбов 2, Милен Дудев).