18-04-2018

76:89 (33:48)

10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Сензация! Спартак удари Лукойл Академик в супер мач с продължение

PostHeaderIcon Сензация! Спартак удари Лукойл Академик в супер мач с продължение

Спартак (Плевен) направи най-голямата сензация през този сезон в Националната баскетболна лига. Независимо, че в редиците на домакините отсъстваха трима от баскетболистите им, между които и техният капитан Александър Груев, те изиграха страхотен мач и нанесоха първа загуба на шампиона Лукойл Академик - 108:104 (след продължение), в среща от 6-ия кръг на първенството. Тимът на Александър Дяковски реши двубоя, след като наниза в коша на съперника цели 21 тройки - 7 на Константин Коев, 5 на бившия играч на Лукойл Димитър Маринчешки, 3 на Михаил Танев, и по 2 за Милен Дудев, Герасим Николов и Милован Савич. Така плевенчани прекъснаха серията от три поредни загуби и вече имат в своя актив 7 точки, след 2 успеха и 3 поражения.

Още в самото начало на срещата Спартак загатна, че може да изненада своите противници. След няколко тройки домакините поведоха с впечатляваща разлика - 18:5. Лукойл върна интригата след 15:2, но спартаковци не се дадоха и в края на първата част водеха с 2 точки разлика - 32:30. След вторите 10 минути "студентите" успяха да поведат с точка, но след антракта плевенските баскетболисти с перфектна стрелба от далечно разстояние отново излязоха напред - 73:71.

В заключителната част на двубоя Спартак продължи да бележи тройки, но малко преди края Лукойл Академик успя да изравни при 89:89 и докара мача до продължение. В неговото начало Спартак мушна 3 тройки и под бурните овации на публиката и след размяна на няколко наказателни удари успя да стигне до най-големия си успех в последните години.

За победителите най-точен в срещата беше Константин Коев, който наниза 27 точки, 20 добави Димитър Маринчешки, а с 16 и 11 борби се отчете Милован Савич. Герасим Николов допринесе за голямата победа с 15 точки и 8 асистенции. За Лукойл Академик най-резултатен бе Павлин Иванов, който отбеляза 27 точки.

Добавено в: Събота, 19 Ноември 2016 22:51