10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Спартак изпусна победата срещу Берое след обрат в края

PostHeaderIcon Спартак изпусна победата срещу Берое след обрат в края

Спартак загуби със 75:81 в зала „Балканстрой“ от гостуващия му Берое (Стара Загора). Двубоят бе от 4-ия кръг на Националната баскетболна лига на мъжете. Мачът започна отлично за домакините, които в средата на първата част водеха с 10 точки - 12:2. До 10-ата минута обаче реализираха още само 7, а  съперникът им двойно повече и сирената прозвуча при 19:16 за плевенския тим. Във втората четвърт ролите се размениха. До 13-ата минута спартаковци имаха аванс, но тогава съперникът им изравни 27:27. Секунди по-късно старозагорци за първи път поведоха след успешно изпълнение на два наказателни удара. Равностойните действия продължиха до края на полувремето. Баскетболистите на Берое се оттеглиха на почивка с 2 точки повече - 39:37.

След нея състезателите от Плевен отново осъществиха превес. До 26-ата минута обаче битката беше кош за кош. След това селекцията на Спартак реализира 7 безответни точки - тройка на Милован Савич и успешни акции на Мартин Маринов и Герасим Николов за 59:53 преди заключителните 10 минути. В тях Берое бе по-добрия. Противникът му удържа тази преднина до 35-ата минута. В следващите 120 секунди гостите успяха да стопят пасива само до точка - 67:66. Това предопредели напрежение в оставащото време.

90 секунди преди края беройци направиха обрат след два наказателни удара на Аарън Джоунс за 72:71. Плевенчани отвърнаха със същото чрез Савич. Гибсън обаче бе точен от тройката - 75:73 преди последните 74 секунди. Сашо Дяковски реагира, искайки прекъсване. То обаче не помогна, защото Джоунс и Желев направиха 78:73. Маринчешки намали 75:78 след успешна атака преди последните 21 секунди.  В тях гостите добавиха още 3 точки и се поздравиха с победата. Най-резултатен в мача бе Димитър Маринчешки с 24 точки.

Съставът на Спартак: Александър Груев (капитан), Константин Коев - 8 точки, Мартин Маринов 17, Димитър Маринчешки 24, Милован Савич 20 (Герасим Николов 3, Милен Дудев 2, Михаил Танев 1, Велислав Гълъбов).