10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Нещастна загуба за Спартак в Ямбол

PostHeaderIcon Нещастна загуба за Спартак в Ямбол

Спартак (Плевен) изпусна спечелен мач в Ямбол, губейки го с 80:84 от едноименния тим на домакините. Срещата бе от 2-ия кръг на Национална баскетболна лига. Съперниците си поделиха надмощието в по две части. Първата и последната бяха за домакините. Двубоят започна кошмарно за плевенчани, които до средата на първата четвърт изоставаха с 15 точки, а едва тогава Герасим Николов реализира първите три за отбора си. Те обаче не промениха нищо и домакините взеха първата част с 22:12. Във втората по-добри бяха спартаковци. В 24-ата минута стопиха пасива - 28:28. В оставащото време до почивката резултатът се движеше кош да кош. Така края на първото полувреме дойде при 37:36 за Ямбол.

Подемът при плевенчани продължи и в следващите 14 минути. Те взеха третата част и водеха до средата на последната. Тогава обаче съперникът им изравни 72:72 и до края показа по-здрави нерви, измъквайки крайния успех.

Съставът на Спартак: Герасим Николов - 5 точки, Александър Груев 25, Велислав Гълъбов, Мартин Маринов 16, Димитър Маринчешки 10 (Михаил Танев 6, Милен Дудев, Милован Савич 18).