10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Балкан излъга Спартак в контрола

PostHeaderIcon Балкан излъга Спартак в контрола

Ботевградският Балкан надигра с 83:78 в Плевен местния Спартак в баскетболен приятелски мач. Това бе третото поражение за плевенския тим в лятната му подготовка за започващия след седмица сезон на Националната лига при мъжете. Другите две спартаковци допуснаха в турнирите в Ботевград и Пловдив. В тях обаче записаха и две победи. Петият последен двубой започна по-добре за гостите от Балкан. Те по-бързо се настроиха за битка и взеха първата част с 30:22. Предимството им остана до края на първото полувреме, когато имаха комфортна преднина от 17 точки - 50:33.

След почивката ролите се размениха. Домакините бяха доста по-добри и логично спечелиха третата част, намалявайки изоставането си на 11 точки - 59:70. Те доминираха и в заключителните десет минути. Накрая само 4 точки ги деляха от изравняване на резултата, но това беше всичко.

Добавено в: Петък, 07 Октомври 2016 21:20