10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Берое удари Спартак и взе купата на Пловдив

PostHeaderIcon Берое удари Спартак и взе купата на Пловдив

Старозагорският Берое спечели баскетболния международен турнир за купата на Пловдив, надигравайки на финала Спартак (Плевен) с 89:79. С оглед на показаното на терена селекцията на Любомир Минчев напълно заслужено спечели трофея. Интрига в този двубой имаше само в началото и края му. Срещата започна оспорвано, точка за точка. С началото на втората четвърт плевенчани изостанаха сериозно. Така края на полувремето дойде с 14 точки пасив за тях - 38:52.

Съперникът им изкова успеха си в третата част, когато в един момент дръпна с 20 точки, а в 30-ата минута съотношението бе 73:55. В последната част спартаковци се активизираха и само четири точки ги деляха от изравняване на резултата. В оставащата минута и половина обаче беройци не допуснаха това и взеха мача.

Трети в турнира стана Пея (Косово), победил домакините от Академик Бултекс 99.

Съставът на Спартак: Герасим Николов - 13 точки, Милен Дудев, Велислав Гълъбов 8, Николай Николов, Кристиян Кръстев 5 (Мартин Маринов 33, Димитър Маринчешки 10, Милован Савич 10).

Добавено в: Събота, 01 Октомври 2016 22:42