10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Баскетболният Спартак би Ямбол с 22 точки разлика

PostHeaderIcon Баскетболният Спартак би Ямбол с 22 точки разлика

Селекцията на Сашо Дяковски спечели мача за третото място на баскетболния турнир в Ботевград след 85:63 над Ямбол. Така след вчерашната инфарктна загуба - 108:112 от Динамик (Белград), спартаковци се реваншираха с разгромен успех. Двубоят обаче започна по-добре за съперника им. Той водеше с 10 точки в първата четвърт. В края й обаче плевенските баскетболисти успяха да стопят пасива до 20:22. От тук започна и възхода им, който продължи до края на битката. На полувремето спартаковци водеха с 44:40.

Преди заключителните 10 минути разликата нарасна на 70:54. Последната част също бе успешна 15:9. Най-резултатен в мача бе капитана на Ямбол Станислав Говедаров с 25 точки. За победителите по 20 вкараха Александър Груев и Мартин Маринов.

Добавено в: Понеделник, 26 Септември 2016 21:43