10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Рилецо се измъчи със Спартак, но го подчини

PostHeaderIcon Рилецо се измъчи със Спартак, но го подчини

Спартак (Плевен) стартира с 66:73 като гост на Рилски спортист (Самоков) в серията за 3/4 място в Националната баскетболна лига.
Получи се изключително оспорван мач, но късата резервна скамейка на гостите отново не им позволи да се поздравят с успех. Съперниците спечелиха по една четвърт през първото полувреме. Началните десет минути бяха за домакините - 18:15. После спартаковци отвърнаха с 18:16. Така двата отбора се оттеглиха на почивка при 34:33 за Рилски. След нея беше най-сериозното изоставане за плевенчани. Това се случи в 26-ата минута когато разликата стана рекордна - 13 точки за 47:34.

В следващите минути от третата част обаче тима от Плевен стопи негативното съотношение до 5 точки, но не издържа до края и в 30-ата минута губеше с 46:56.
Домакините продължиха да водят конфортно до 36-ата минута. После противникът им се вдигна на последен щурм и напрежението отново се върна - 67:64. Тук обаче инициативата взе опитния лидер на самоковци Йордан Бозов, който реализира важни точки и донесе победата на отбора си. Следващата среща от серията е в събота в Плевен.

Съставът на Спартак: Адриан Секулов - 4 точки, Урош Величкович 7, Герасим Николов 14, Милован Савич 17, Димитър Маринчешки 16 (Самуел Франсис 8).

Добавено в: Сряда, 18 Май 2016 21:28