10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Спартак отпадна след трето поражение от Балкан (Ботевград)

PostHeaderIcon Спартак отпадна след трето поражение от Балкан (Ботевград)

Загуба със 75:83 претърпя в залата си „Балканстрой“ плевенския Спартак от гостуващия му Балкан (Ботевград). Това бе третия пореден неуспех за съставът на Сашо Дяковски в полуфиналите на Националната баскетболна лига. Така серията приключи 3:0 за ботевградския тим, който отива на финал.
Противно на крайния резултат мачът започна добре за домакините, които водеха минимално до средата на първата част. После съперникът им обърна нещата в своя полза. Поделеното крехко предимство доведе до 23:20 за Балкан. Гостите продължиха да водят и след това. До края на полувремето направиха разликата двуцифрена, но почивката дойде при 42:33 за тях.

През второто полувреме спартаковци не успяха да се противопоставят. След третата четвърт губеха с 51:65. В последната част плевенския тим се напъна до крайност, но само за да загубят по-почетно.

Съставът на Спартак: Адриан Секулов - 5 точки, Урош Величкович 21, Герасим Николов 10, Милован Савич 16, Димитър Маринчешки 9 (Самуел Франсис 14).

Добавено в: Вторник, 10 Май 2016 22:10