10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Спартак загуби първия полуфинал срещу Балкан (Ботевград)

PostHeaderIcon Спартак загуби първия полуфинал срещу Балкан (Ботевград)

В първи мач от полуфиналните плейофи на Националната Баскетболна лига Балкан се наложи в Ботевград над Спартак (Плевен) със 73:57. Съперниците играят до три победи от пет срещи. С оглед на развоя на мача домакините спечелиха заслужено. С изключение на първите 8 минути те водеха в резултата до последната сирена. В началото плевенчани тръгнаха добре, поддържайки минимален аванс. В 8-ата минута обаче съперникът им обърна резултата - 10:9 след тройка на Мартин Маринов. Първата част приключи 21:13. След втората спартаковци успяха да стопят 2 точки и двата отбора се оттеглиха на почивка при 32:26 за Балкан.

В третата четвърт интригата се запази - 47:39 и всичко трябваше да се реши в последните 10 минути. В тях обаче плевенският тим не успя да се противопостави. Преднината на ботевградския състав постепенно растеше, като най-голямата бе в самия край - 22 точки за 73:51.
В събота от 19:00 часа отново в Ботевград е втората среща между същите съперници.

Съставът на Спартак: Адриан Секулов – 2 точки, Урош Величкович 18, Герасим Николов 10, Милован Савич 4, Димитър Маринчешки 11 (Самуел Франсис 12, Даниел Пенков, Денис Титов).

Добавено в: Четвъртък, 05 Май 2016 21:59