10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Спартак отказа Берое, вече мисли за Балкан

PostHeaderIcon Спартак отказа Берое, вече мисли за Балкан

Плевенският Спартак с шанс за медал от първенството на Националната баскетболна лига. Това стана факт след като селекцията на Сашо Дяковски намери място сред четирите най-добри отбора на настоящия сезон. Днес плевенският тим се наложи в Стара Загора над тамошният Берое със 79:73 и спечели четвъртфиналната серия с 2:1 победи. На полуфинала отборът ще играе срещу Балкан (Ботевград).

Мачът в Стара Загора не започна добре за Спартак. Домакините имаха превес в резултата през цялото първо полувреме. Едва в края му гостите успяха да заличат пасива – 38:38. След почивката съставът от Плевен доминираше. Шест минути преди края разликата в тяхна полза стана отчайваща за противникът им след успешна стрелба на Самуел Франсис за 66:53. Домакините обаче намериха сили да се вдигнат и за малко да направят обрат. В последната минута разликата падна едва до две точки. Селекцията на Любомир Минчев опита да спре плевенския тим с фалове, но пък изпълнителите бяха безпогрешни от наказателни удари. Така Спартак изхвърли от надпреварата амбициозния си съперник.

Съставът на Спартак: Адриан Секулов - 10 точки, Урош Величкович 5, Герасим Николов 23, Милован Савич 2, Димитър Маринчешки 17 (Самуел Франсис 22).

Добавено в: Понеделник, 02 Май 2016 21:19