10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Спартак изпусна да се класира за полуфинал

PostHeaderIcon Спартак изпусна да се класира за полуфинал

Баскетболистите на Спартак бяха много близо до сензационно класиране на полуфиналите в родното първенство, след като днес във втора среща от четвърфиналната фаза на шампионата отстъпиха в зала "Балканстрой" на Берое само със седем точки - 74:81. В първата среща, която се игра в сряда в Стара Загора плевенчани взеха аванс от 1:0 победи, след 86:81, но сега в ответния двубой загубиха с по-голяма разлика и позволиха резултатът след двата мача да бъде изравнен. Така полуфиналистът от тази двойка ще се реши след трети мач, който ще се състои на 2 май (понеделник) от 19.00 часа в Стара Загора.

Двубоят беше крайно оспорван, като почти през цялата среща домакините не позволиха на своите съперници да се откъснат в резултата с повече от девет точки. Гостите взеха първата част с 21:17, а в началото на втория период след три последователни тройки дори увеличиха своя аванс на 39:30. Спартаковци не се предадоха и след серия от 10:3 намалиха изоставането си само на 2 точки за 40:42 на полувремето.

След почивката заралии успяваха да поддържат крехкия си аванс, но през последната четвърт плевенчани се мобилизираха и след десет безответни точки успяха да обърнат за кратко резултата в своя полза. Баскетболистите на Берое обаче не се отказаха и  след няколко добри атаки си върнаха преднината. В края нервите на играчите на Спартак се оказаха по-крехки от тези на противниците им и гостите се добраха до ценната победа, която им позволи да изравнят серията.

За Спартак най-добър на терена беше Димитър Маринчешки, който вкара 25 точки и овладя 11 борби. Сърбинът Урош Величкович се отчете със 17, Самуел Франсис добави 16, а Милован Савич записа срещу името си 11 точки и 10 борби. Най-резултатен за старозагорци бе Александър Тодорович, който завърши мача с 23 точки и 12 борби.

Добавено в: Петък, 29 Април 2016 21:59