Начало БАСКЕТБОЛ Спартак тресна Берое в Стара Загора

PostHeaderIcon Спартак тресна Берое в Стара Загора

Новини - Баскетбол

Снимка: Спортал

Плевенският Спартак поднесе изненадата в четвъртфиналите на Националната баскетболна лига, побеждавайки като гост Берое (Стара Загора) с 86:81. Това бе първия мач от плейофната серия. До преди него третия от редовния сезон три пъти надигра съперника си, но пък той го удари точно когато трябва. Сега плевенчани трябва да бият и в следващият мач в Плевен, за да продължат на полуфиналите.

Избраниците на Сашо Дяковски бяха по-добрия тим тази вечер в старозагорската зала „Общинска“. Те поведоха в началото и едва към края на първата част позволиха на домакините да я спечелят с три точки - 26:23. Това съотношение се запази и през втората четвърт, но в края й гостите направиха обрат и взеха полувремето с 50:45. Те продължиха да доминират и след почивката. В третата част авансът им достигна до 14 точки - 61:47. После позволиха на противника да намали до 79:66 преди последната част. Тези 10 минути отново бяха за спартаковци, които накрая логично ликуваха.

Съставът на Спартак: Адриан Секулов - 19 точки, Урош Величкович 23, Герасим Николов 2, Милован Савич 21, Димитър Маринчешки 18 (Самуел Франсис 3).

Добавено в: Сряда, 27 Април 2016 21:48