10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Лукойл-Академик изпепели Спартак

PostHeaderIcon Лукойл-Академик изпепели Спартак

Кошмарна загуба претърпя Спартак (Плевен) от фаворита за титлата Лукойл-Академик (София) с 51 точки разлика - 76:127 в последен мач от редовния сезон на Националната баскетболна лига.
Столичани не показаха никаква пощада към съперника си, който си имаше и допълнителни проблеми със състава. Гостите поведоха в 3-ата минута и от този момент до края не спряха да трупат преднина. Финалът на първата част дойде при 14 точки разлика - 35:21. В края на полувремето пък пасива на плевенчани бе удвоен - 28 точки за 34:62.

Веднага след почивката разликата премина 30 точки, макар в тази трета четвърт спартаковци да бяха най-равностойни на страховития си противник. В последните 10 минути Лукойл просто премаза домакините, вкарвайки им 32 точки срещу само 11 допуснати.
Така плевенският тим не успя да удържи петото място в крайното класиране преди плейофите.

Съставът на Спартак: Адриан Секулов - 8 точки, Урош Величкович 10, Герасим Николов 11, Денис Титов 11, Димитър Маринчешки 23 (Даниел Пенков 2, Самуел Франсис 11).

Добавено в: Четвъртък, 21 Април 2016 22:38