101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Спартак (Плевен) без проблеми срещу Академик (Пловдив)

PostHeaderIcon Спартак (Плевен) без проблеми срещу Академик (Пловдив)

Новини - Баскетбол

Спартак (Плевен) надигра с 90:77 пловдивският Академик в среща от 23-ия кръг на Националната баскетболна лига. Както се и очакваше в зала „Балканстрой“ домакините не оставиха никакви шансове на съперника си. Те поведоха още в самото начало и до края на изпуснаха лидерството в резултата. Първите две части взеха съответно с по 14 и 15 точки разлика. Така полувремето приключи 50:39.

Този развой продължи и след почивката. В третата четвърт обаче пловдивчани бяха гроги, изоставайки в един момент с 29 точки - 37:66.
Последните десет минути протекоха спокойно, като спартаковци забавиха темпото, позволявайки на противника си да се добере до почетна загуба.

Съставът на Спартак: Александър Груев - 23 точки, Урош Величкович 18, Веселин Георгиев 5, Димитър Маринчешки 9, Милован Савич 19 (Герасим Николов 2, Самуел Франсис 13, Адриан Секулов 1, Даниел Пенков)

Старши треньор: Александър Дяковски

Добавено в: Петък, 25 Март 2016 22:17