101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Спартак без проблеми срещу Черноморец (Бургас)

PostHeaderIcon Спартак без проблеми срещу Черноморец (Бургас)

Новини - Баскетбол

Баскетболистите на Спартак (Плевен) разнищиха със 103:76 в зала „Балканстрой“ бургаския Черноморец в мач от 19-ия кръг на мъжката Национална лига.
Превъзходството на домакините е видно от резултатите на отделните части - 26:14, 31:21, 20:20 и 26:21. Избранниците на Александър Дяковски започнаха вихрено със серия от 13:0, съотношение което бе най-голямо в първата част. След 20 минути игра гостите вече изоставаха с 22 точки - 57:35. Третата част бе привидно равностойна, защото плевенският тим намали темпото. Въпреки това авансът им не падна под 17 точки.

Така преди заключителната последна четвърт резултатът бе 77:35. Последната част просто се доигра, а в отделни моменти пасивът на бургазлии достигна до 32 точки.

Съставът на Спартак: Адриан Секулов - 14 точки, Урош Величкович 5, Веселин Георгиев 13, Димитър Маринчешки 21, Милован Савич 18 (Даниел Пенков 5, Денис Титов 2, Герасим Николов 7, Самуел Франсис 18)
Старши треньор: Александър Дяковски

Добавено в: Събота, 27 Февруари 2016 21:03