10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Трилър! Берое спря Спартак за купата на България

PostHeaderIcon Трилър! Берое спря Спартак за купата на България

Спартак (Плевен) няма да участва в разпределението на медалите на турнира за купата на България по баскетбол при мъжете. Спря го старозагорският Берое със 109:100. Четвъртфиналният мач се превърна в същински трилър и след като редовните 40 минути не стигнаха, победителят бе определен в 5-минутното продължение. В допълнителното време беройци показаха по-здрави нерви и се класираха в призовата четворка.
Началото на срещата бе добро за плевенчани. След 4:4 те направиха серия от 9:0 и треньорът на съперника Любомир Минчев поиска прекъсване. Този ход даде резултат и възпитаниците му отвърнаха с 10:0. Краят на първата част дойде при 26:16 за тима от Стара Загора.
Спартаковци реагираха мигновено и направиха пълен обрат, като точен от тройката бе Самуел Франсис. В края на полувремето селекцията на Сашо Дяковски направи серия от 10:2 и сирената постави точка на спора при 45:38.

След почивката играта бе равностойна, като плевенчани задържаха крехък аванс преди заключителните 10 минути.
Спартак водеше до 35-ата минута, но до финала равенството бе възстановено.
В продължението нашите пропуснаха първата атака, след което Еврик Гари ги наказа с тройка с фаул, който отбеляза. След това беройци контролираха резултата и не позволиха нови драматични моменти.

И двата отбора заложиха доста на стрелбата от тройката. Берое вкара 17 от 38 опита, докато плевенчани имаха 16 от 35.
Силен мач за плевенчани направи Самуел Франсис, който вкара седем тройки и завърши с 29 точки. Милован Савич също бе полезен с 20 точки и 8 асистенции, а Александър Груев вкара 18 точки.

Най-добър на терена бе Еврик Гари с 32 точки и 6 асистенции за Берое.
Така старозагорският тим се класира за полуфиналите, където днес от 19:30 часа ще срещне Рилски спортист /Самоков/ в спор за финала.
Другата двойка е домакина Балкан (Ботевград) и шампиона Лукойл-Академик (София).

Добавено в: Събота, 20 Февруари 2016 11:15