18-04-2018

76:89 (33:48)

10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Спартак (Плевен) срещу Берое (Стара Загора) за купата на България

PostHeaderIcon Спартак (Плевен) срещу Берое (Стара Загора) за купата на България

Снимка: Архив "Плевен спорт"

Старозагорският Берое ще е съперник на Спартак (Плевен) в четвъртфиналите на турнира за купата на България по баскетбол при мъжете. Това отреди тегленият днес жребий. Сблъсъкът е на 19 февруари от 19:30 часа в Ботевград, където ще се проведе турнирът на финалната осмица.

В момента съперникът на плевенската селекция е на четвърто място в класирането на НБЛ, докато нашите са шести. Победителят от двубоя се класира за полуфиналите, където ще играе с по-добрият от друга четвъртфинална двойка Рилски спортист (Самоков) - Ямбол.

Настоящият носителят на трофея Черно море Порт (Варна) ще започне срещу домакина Балкан (Ботевград), който е втори във временното класиране.

Програма на турнира в Ботевград

Четвъртфинали

18 февруари от 17:00 часа: „Лукойл-Академик“ /София/ - „Левски 2014“ /София/ /мач А1/
18 февруари от 19:30 часа: „Балкан“ /Ботевград/ – „Черно море Порт“ /Варна/ /мач А2/
19 февруари от 17:00 часа: „Рилски спортист“ /Самоков/ – „Ямбол“ /Ямбол/ /мач А3/
18 февруари от 19:30 часа: „Берое“ /Стара Загора/ – „Спартак“ /Плевен/ /мач А4/