18-04-2018

76:89 (33:48)

10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Спартак надви Академик в Пловдив за четвърта победа от началото на сезона

PostHeaderIcon Спартак надви Академик в Пловдив за четвърта победа от началото на сезона

Четвърта победа от началото на сезона постигнаха баскетболистите на Спартак. Възпитаниците на Александър Дяковски надвиха като гости Академик (Пловдив) с 93:82 (46:48) и продължават да се представят отлично в шампионата на НБЛ. Плевенчани бяха малко по-добри от своите съперници и напълно заслужено се поздравиха с крайния успех. За втори пореден мач черногорският център на Спартак Милован Савич стигна до дабъл-дабъл, като вкара 20 точки в коша на пловдивчани, към които добави и 10 борби. Най-резултатен за гостите пък беше Димитър Маринчешки, който приключи двубоя с 21 точки. Капитанът Веселин Георгиев също изигра силен мач, като завърши с 20 точки, а с 15 остана Урош Величкович.

От домакините най-добре се изяви резервата Костадин Маршавелски, който се разписа с 22 точки плюс 11 борби, за да стигне до двойните показатели.

Плевенчани започнаха мача малко по-добре и след първата четвърт водеха с 22:20. През вторите 10 минути спартаковци увеличиха преднината си на 7 точки, но след серия от 10:0 Академик обърна резултата в своя полза и приключи полувремето с две точки аванс - 48:46.

Добрите изяви в защита на Милован Савич и Веселин Георгиев бяха ключови за това Спартак да излезе с едни гърди напред след почивката и да вземе добра преднина преди последната част. В нея опитите на пловдивския тим за обрат не се получиха и Спартак спечели с 93:82. В самия край на мача прекрасно от пейката се включи тъмнокожият баскетболист на Спартак Самуел Франсис, който вкара две важни тройки и по този начин затвърди преимуществото на своя тим.

В следващия 6-ти кръг на Спартак предстои домакински двубой, като в зала "Балканстрой" ще гостува отборът на Берое (Стара Загора). Срещата ще се състои на 14 ноември (събота) от 18.00 часа.

Спартак: Урош Величкович - 15 точки, Александър Груев 9, Веселин Георгиев 20, Милован Савич 20, Димитър Маринчешки 21 (Самуел Франсис 8, Герасим Николов 0, Адриян Секулов 0, Денис Титов и Кристиян Кръстев - не влязоха в игра).

Добавено в: Събота, 07 Ноември 2015 21:24