10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Феноменален Спартак срази Левски със 76:70 (+СНИМКИ)

PostHeaderIcon Феноменален Спартак срази Левски със 76:70 (+СНИМКИ)

След феноменална игра баскетболистите на Спартак (Плевен) поднесоха поредната сензация през този сезон в НБЛ за мъже. Момчетата на Александър Дяковски сразиха в среща от 4-ия кръг на шампионата софийския Левски със 76:70 (40:36) и на практика доказаха на всички скептици, че двете им победи до този двубой не са никак случайни. В герой за домакините се превърна новото попълнение Герасим Николов, който с две уникални тройки в най-решителните моменти в края на мача даде криле на своите съотборници за постигнатия успех и наказа своя доскорошен тим. След победата плевенчани делят втората позиция във временното класиране с баланс 3 победи и 1 поражение.

Срещата започна добре за Спартак, като след само 5 минути игра отборът поведе със 7 точки разлика - 15:8. В последствие "сините" се окопитиха и намалиха своето изоставане на само 2 при сирената за край на първата четвърт - 20:18. През вторите 10 минути играта беше равностойна, като и двата отбора си сменяха водачеството. Все пак минута преди почивката спартаковци отново дръпнаха със 7 точки при 40:33. Тройка на Павел Иванов в края на полувремето намали пасива на Левски на само 4 - 40:36.

След таймаута плевенските баскетболисти се втурнаха в атаки и в 22-ата минута успяха да дръпнат с най-голямата разлика в срещата - 47:38. В следващите минути гостите заиграха добре в защита и започнаха да вкарват точка след точка. В 28-ата минута Левски изравни при 49:49, а малко след това дръпна с четири за 50:54 при края на частта.

Последната част беше много интересна, като подкрепяни мощно 350-те зрители по трибуните спартаклии се развихриха и след тройка на Николов излязоха с точка напред - 69:68. При следващата си атака Левски сгреши и при мълниеносната контра на домакините отново Николов мушна тройка и почти реши мача - 72:68. В последната минута софиянци се добраха до кош, но бяха попарени от домакините с 4 от 4 при наказателните удари, изпълнени от Самуел Франсис и Милован Савич. Така напълно заслужено Спартак се поздрави с крайната победа в срещата.

Гардът на плевенчани Александър Груев се завърна на терена след мач почивка с 21 точки, като прибави към тях и 8 борби и 4 асистенции. Черногорецът Милован Савич също изигра прекрасно срещата и приключи с дабъл-дабъл - 19 точки и 17 борби. Тъмнокожият баскетболист на Спартак Самуел Франсис се отчете с 14 точки, а героят Герасим Николов вкара 4 тройки за общо 12 точки. За Спартак двубоя пропусна сърбинът Урош Величкович, който е контузен.

За Левски най-добър беше Павел Иванов с 20 точки, а Александър Янев записа двойни показатели от 12 точки и 11 борби.

В следващия 5-ти кръг Спартак ще има визита в Пловдив на новака Академик Бултекс 99, който има до момента само една победа. Срещата ще се проведе на 7 ноември (събота) от 18.00 часа в зала "Строител" в града под тепетата.