18-04-2018

76:89 (33:48)

10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Баскетболистите на Спартак допуснаха първа загуба за сезона (+СНИМКИ)

PostHeaderIcon Баскетболистите на Спартак допуснаха първа загуба за сезона (+СНИМКИ)

Спартак (Плевен) претърпя първо поражение от началото на сезона в Националната баскетболна лига за мъже. Възпитаниците на Александър Дяковски бяха победени в зала "Балканстрой" от гостуващия Рилски спортист със 72:84 (29:45) в двубой от 3-ия кръг на шампионата. Самоковци играха по-добре през по-голямата част от мача, като на моменти дори водеха с повече от 20 точки разлика. Плевенчани пък се представиха под досегашното си ниво, но трябва да се отчете и факта, че на паркета не излезе титулярният им гард Александър Груев, който все още не е възстановен от контузията в гърба, която получи в предишния кръг.

Двубоят започна добре за домакините, които поведоха след тройка на Самуел Франсис. В следващите минути обаче Рилски взе инициативата и постепенно започна да трупа точки в своя актив. След четири минути игра резултатът беше 5:10, а след още три - 10:18. След добри действия на ветерана Йордан Бозов и двамата американци Кори Петрос и Франк Търнър гостите приключиха първата четвърт с 8 точки преднина - 22:14.

През втората част разликата в полза на гостите продължи да расте, а спартаковци не можеха да противодействат на силното представяне на самоковци и логично полувремето завърши с пасив за домакините от 16 точки - 29:45.

И третата част не се различаваше особено много от предишните две, но до 26-ата минута, когато се стигна и до най-голямата разлика в полза на Рилски - 36:60. Това като че ли стресна плевенчани, които се развихриха и до края на частта след прекрасни прояви на Урош Величкович и Самуел Франсис домакините бяха на крачка от уникален обрат. След серия от 17:0 за Спартак сирената за край на третата четвъртина дойде при 53:60.

През последните 10 минути гостите се окопитиха и не позволиха на плевенските баскетболисти да ги застигнат. Точно обратното, разликата отново малко се покачи, като до края на мача се движеше между 10 и 14 точки. Любопитен момент в срещата се получи в 36-ата минута, когато топката се скри зад една малка оградка на стената в залата и човек от обслужващия персонал донесе метла, с която помощник треньорът Борислав Генков я измъкна и я върна на игрището.

В заключителните минути спартаковци нямаха сили за нещо повече и двубоят завърши с първи успех от началото на първенството за Рилски спортист - 72:84.

Най-резултатен в мача стана сръбският баскетболист на Спартак Урош Величкович, който наниза 25 точки в коша на противника, към които добави 7 асистенции и 6 борби. С 15 точки за домакините приключи Самуел Франсис, а черногорецът Милован Савич добави още 13. Най-точен за успеха на Рилски спортист беше техният капитан Йордан Бозов, който вкара 19 точки. С по 16 точки пък завършиха Франк Търнър и Кори Петрос.

В следващия 4-ти кръг Спартак отново ще бъде домакин, като в Плевен ще дойде тимът на Левски 2014. Срещата ще се състои на 31 октомври (събота) от 18.00 часа в зала "Балканстрой".

Спартак: Самуел Франсис - 15 точки, Урош Величкович 25, Веселин Георгиев 9, Милован Савич 13, Димитър Маринчешки 10 (Герасим Николов 0, Александър Груев, Денис Титов, Адриян Секулов, Даниел Пенков - не влязоха в игра).

Добавено в: Събота, 24 Октомври 2015 21:17