10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Уникален Спартак хвърли бомбата в НБЛ, удари Черно море във Варна

PostHeaderIcon Уникален Спартак хвърли бомбата в НБЛ, удари Черно море във Варна

Плевенският спорт все още е жив. Днес баскетболният тим на Спартак направи най-голямата изненада на 2-ия кръг в НБЛ, като се наложи с 84:75 (44:39) като гост над Черно море Порт (Варна). Така момчетата на Александър Дяковски започнаха по уникален начин новия сезон - две победи от два мача. Над всички в срещата, която се игра в зала "Христо Борисов" в морската ни столица бе Самуел Франсис. Тъмнокожият баскетболист на Спартак се развихри и заби цели 26 точки в коша на противника. За успеха на плевенчани сериозен принос даде и дебютиралият в официален мач черногорски център Милован Савич - 22 точки и 13 борби, а Урош Величкович добави 19 и направи 5 асистенции. За варненци най-точен в срещата беше Пламен Алексиев, който завърши с 23 точки.

Спартаклии водеха през по-голямата част от мача, като дори не им се отрази отсъствието на един от основните им играчи Александър Груев, който не игра през второто полувреме. Варненци първи поведоха с 4 точки, но след това Спартак отговори с 10:0 и излезе напред, след което държа минимален аванс и в крайна сметка взе първото полувреме с преднина от 5 точки.

След почивката двата отбора на няколко пъти си размениха водачеството, но в края на третата четвърт плевенчани окончателно поеха контрола над мача и до края не позволиха на домакините да стигнат до обрат.

В следващия 3-ти кръг Спартак ще домакинства на Рилски спортист, а срещата ще се състои на 24 октомври (събота) от 18.00 часа в зала "Балканстрой".

Спартак: Милован Савич - 22 точки, Урош Величкович 19, Александър Груев 2, Веселин Георгиев 6, Димитър Маринчешки 3 (Адриян Секулов 0, Герасим Николов 6, Самуел Франсис 26, Денис Титов и Кристиян Кръстев - не влязоха в игра).

Добавено в: Събота, 17 Октомври 2015 20:29