101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Спартак срази Черноморец и стана трети на турнира в Пловдив

PostHeaderIcon Спартак срази Черноморец и стана трети на турнира в Пловдив

Новини - Баскетбол
Спартак срази бургаския Черноморец със 111:97 (57:46) и се нареди на трето място на турнира за Купата на Пловдив, който се провежда в зала "Строител" в града на тепетата. Така плевенчани записаха четвърта победа в предсезонната си подготовка, като имат само едно поражение, от Левски в полуфиналите на турнира в Пловдив. Момчетата на Александър Дяковски доминираха над своите съперници през целия мач и логично стигнаха до успеха. След перфектно начало спартаковци поведоха с 6:0, като до края на първата четвърт запазиха аванса си за 25:19. На полувремето преднината на плевенския тим набъбна до 11 точки - 57:46.

След почивката баскетболистите ни допуснаха леко отпускане, което бе използвано от играчите на Черноморец и те стопиха пасива си до 2 точки при 71:69. До края на срещата Спартак бяха пълновластни господари на терена и в крайна сметка грабнаха победата с 14 точки разлика и престижното трето място в турнира.

След шест тройки и 27 точки Самуел Франсис се превърна в най-резултатния плевенски баскетболист. Урош Величкович наниза 26, а Александър Груев - 22, към които добави и впечатляващите 11 асистенции. Двубоят пропусна Милован Савич, а в негово отсъствие Денис Титов отбеляза 15 точки. Капитанът Веселин Георгиев пък приключи двубоя с 10. За Черноморец 28 точки вкара Константин Коев, а с 23 се отчете Деян Биелич.

Гардът на Спартак Александър Груев завърши като най-добър реализатор и най-добър подавач на турнира в Пловдив, съответно с 52 точки (средно 26 на мач) и 13 асистенции (средно 6.5 на мач).

Припомняме, че новият сезон в Националната баскетболна лига за мъже започва на 10 октомври, като първият съперник на Спартак ще бъде отново тимът на Черноморец. Срещата в зала "Балканстрой" най-вероятно ще започне от 18.00 часа следващата събота.

Добавено в: Петък, 02 Октомври 2015 19:26