18-04-2018

76:89 (33:48)

10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Момчетата на Спартак завършиха четвърти във Варна и останаха извън финалите

PostHeaderIcon Момчетата на Спартак завършиха четвърти във Варна и останаха извън финалите

Баскетболният тим на Спартак (Плевен) за момчета до 12 години се прости с шансовете си за класиране на финалите на Държавното първенство. Възпитаниците на Маргрета Банова завършиха на четвърто място на зоналния квалификационен турнир, който се проведе на 19 и 20 април в зала "Христо Борисов" във Варна. Малките плевенски баскетболисти попаднаха в група с отборите на Черно море Порт, Светкавица (Търговище), Доростол (Силистра) и Несебър. През първия ден на турнира спартаковци допуснаха две загуби, с 37:64 от силистренци и с минималното 37:39 от тима на Несебър. В другите три срещи от деня домакините от Черно море се наложиха над Доростол със 73:44, а във втория си мач просто разнищиха Светкавица с уникалното 124:7. Отборът от Несебър също спечели и втория си двубой - 57:40 срещу търговищките баскетболисти.

През втория състезателен ден на Спартак бяха нужни задължителни два успеха, след което баскетболистите ни трябваше да се надяват и на евентуална въртележка, за да заемат едно от първите две места, даващи право за класиране във финалите. Това за съжаление не се случи и макар че, в ранния си мач вчера нашите победиха Светкавица с 50:46, в последния си двубой те преклониха глава пред силния състав на домакините с 36:69.

Варненци натупаха и Несебър с 90:23, което ги изведе на първото място в крайното класиране с пълен актив от 8 точки. Втори със 7 остана отборът на Доростол, който спечели в понеделник над Несебър със 75:35 и над Светкавица с 57:27. Плевенският Спартак финишира на четвърта позиция с една победа и три поражения и актив от 5 точки. Пред плевенчани, трети приключи зоналния турнир отборът на Несебър, а последни са баскетболистите на Светкавица.

Добавено в: Вторник, 21 Април 2015 14:42