Начало БАСКЕТБОЛ Спартак измъчи Левски, но отново загуби

PostHeaderIcon Спартак измъчи Левски, но отново загуби

НБЛ (24-ти кръг): Спартак (Плевен) - Левски (София)
Отделни части: 22:21, 20:23, 23:19, 12:23
Място: Плевен, зала "Балканстрой"
Дата: 4 април 2015 г. (събота)

Спартак: Тодор Захариев - 7 точки,
Веселин Георгиев 10, Станислав Ваклинов 12, Урош Величкович 29, Васил Александров 8 (Васил Бачев 6, Крум Дойчинов 0, Денислав Вутев 5, Михаил Танев - не влезе в игра).

Най-интересното: Спартак измъчи гостуващия Левски, но след като изигра един от най-добрите си мачове от началото на сезона, накрая отново трябваше да напусне игрището победен. Сърбинът в редиците на плевенчани Урош Величкович направи много силен мач, като завърши с 29 точки, 9 борби и 5 асистенции. През първото полувреме играта беше равностойна, като гостите се оттеглиха на почивка само с две точки преднина. В началото на третата четвърт "сините" тръгнаха добре и поведоха с 9 точки. Тогава обаче спартаковци се разиграха и направиха силна серия от 16:2 и на свой ред взеха преднина от 5 точки. След 30 минути игра домакините имаха аванс от 2, а в последната четвърт играта вървеше кош за кош. Павел Иванов наниза тройка за Левски, което даде криле на гостите и последва серия от 9:0 в тяхна полза, което се оказа решаващо и в крайна сметка победата отиде при момчетата на Тити Папазов.

Следващ мач: 25-ти кръг - Черноморец - Спартак Плевен (11 април 2015 г., събота от 18.00 часа, зала "Бойчо Брънзов" в Бургас).