Начало БАСКЕТБОЛ Баскетбол, НБЛ (18-ти кръг): Спартак (Плевен) - Ямбол - 83:86

PostHeaderIcon Баскетбол, НБЛ (18-ти кръг): Спартак (Плевен) - Ямбол - 83:86

Отделни части: 20:28, 24:24, 9:20, 30:14
Място: Плевен, зала "Балканстрой"
Дата: 14 февруари 2015 г. (събота)

Спартак: Милен Захариев - 23 точки, Веселин Георгиев 18, Урош Величкович 7, Крум Дойчинов 0, Иван Тилев 2 (Станислав Ваклинов 15, Тодор Захариев 14, Денислав Вутев 2, Симеон Ценов 0, Васил Александров 2).

Най-интересното: Двата отбора бяха равностойни през първите 10 минути, но серия от 8 безответни точки даде аванс на Ямбол от 28:20, пише bball.bg. Станислав Ваклинов се включи силно от пейката за домакините, но Тайлър Лейзър и Йордан Дурчев оставиха лидерството на страната на Ямбол за 52:44 след 20 минути игра. Кратко забавяне на играта заради няколко спорни съдийски решения се отрази по-добре на гостите и те съумяха да увеличат аванса си до 21 точки. Възпитаниците на Илия Станков се стегнаха в защита и постепенно стопиха пасива до 1 точка в последните 60 секунди. В самия край на двубоя Дурчев не сбърка от далечно разстояние и прати победата в Ямбол за 86:83.

Следва: Турнир за Купата на България - от 19 до 22 февруари в зала "Балканстрой" в Плевен. Жребият за четвъртфиналите ще се тегли на 16 февруари (понеделник) от 11.00 часа в сградата на Министерството на младежта и спорта в София.