18-04-2018

76:89 (33:48)

10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Спартак на крачка от първа победа, губи от Берое след две продължения

PostHeaderIcon Спартак на крачка от първа победа, губи от Берое след две продължения

Спартак (Плевен) беше много близо до първи успех в Националната баскетболна лига за мъже през този сезон. Момчетата на Илия Станков изиграха най-добрия си двубой от началото на първенството и само липсата на шанс не им позволи да надвият коравия гостуващ тим на Берое. Зрителите в зала "Балканстрой" видяха луд и много завързан мач, като старозагорци в крайна сметка ликуваха с 94:92, след две продължения. През първото полувреме домакините бяха по-добри и закономерно водеха на почивката с 45:37. Редовното време обаче приключи при 67:67, което наложи победителят да бъде решен с добавено време. В първото продължение отново никой от двата отбора не можа да вземе превес и на таблото светна ново равенство - 79:79. Във вторите 5 минути беройци бяха по-концентрирани и грабнаха ценни две точки.

Много силен дебют за плевенчани направи 32-годишният сръбски гард Урош Величкович, който приключи мача с дабъл-дабъл от 14 точки и 12 асистенции. Центърът Крум Дойчинов влезе като резерва, но се развихри и завърши с цели 27 точки, към които добави и 4 борби. Ветеранът Иван Тилев също беше на висота и се отчете с 14 точки и 5 борби, а Васил Александров вкара 10 точки в коша на противника. За гостите до двойни показатели стигна Диуейн Джаксън - 33 точки и 11 борби.

Това беше дванадесета поредна загуба за Спартак, като те продължават да заемат последното място в класирането с актив от 12 точки. Следващият мач на "бяло-сините" ще бъде на 24 януари (събота), когато в среща от 15-ия кръг спартаковци ще трябва да гостуват на шампиона Левски. Мачът ще започне от 18.00 часа, а арена на битката ще бъде зала "Универсиада".

Спартак: Веселин Георгиев - 5 точки, Васил Александров 10, Иван Тилев 14, Михаил Танев 5, Симеон Ценов 8 (Крум Дойчинов 27, Милен Захариев 6, Тодор Захариев 3, Васил Бачев и Борислав Генков не влязоха в игра).

Добавено в: Събота, 17 Януари 2015 22:05