101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Спартак (Плевен) с очаквана загуба от Лукойл Академик

PostHeaderIcon Спартак (Плевен) с очаквана загуба от Лукойл Академик

Новини - Баскетбол
Спартак (Плевен) загуби очаквано при гостуването си в Правец на Лукойл Академик в среща от 13-ия кръг на НБЛ. Съставът на Илия Станков се държеше равностойно само до средата на първата четвъртина, след което домакините набраха инерция и закономерно се поздравиха с убедителен успех с 97:69 (50:36). Това беше единадесето поредно поражение за плевенчани, като досега те не познават вкуса на победата в шампионата. Новото попълнение Крум Дойчинов бе най-резултатен за Спартак с 15 точки, към които добави и 5 борби. Милен Захариев реализира 12 и овладя 8 борби, а капитанът Веселин Георгиев се отчете с 10 точки. Дебют за "бяло-сините" от Плевен направи гардът Васил Бачев, който за 13 минути на терена вкара 5 точки. За Лукойл Христо Захариев вкара 20 точки, като добави и 6 асистенции и 5 борби.

Домакините започнаха силно мача, но след серия от 10:2 последва отпускане в техните редици, което беше използвано по най-добрия начин от Спартак. Плевенчани бързо записаха 13:2 точки в своя полза и обърнаха резултата и излязоха напред - 15:13. До края на първата част Лукойл поведе с 5 точки, а с добро начало на втория период направи разликата двуцифрена, като на почивката вече водеше с 14. След паузата спартаковци не издържаха на бързата игра на Лукойл Академик, който на моменти водеше с повече от 35 точки разлика. До края "студентите" контролираха напълно случващото се на терена и закономерно се поздравиха с лесен краен успех с 97:69.

В стрелбата общо от игра домакините доминираха с 52% срещу 42% за противника, както и от наказателната линия - 15/21 (71%) срещу 10/18 (56%) на Спартак. Баскетболистите на Лукойл Академик извършиха само 8 грешки срещу 18 на съперника и вкараха 52 срещу 24 точки в подкошието.

В следващия 14-ти кръг Спартак ще посрещне в зала "Балканстрой" в Плевен Берое (Стара Загора). Двубоят ще се състои на 17 януари (събота) от 18.00 часа. Беройци заемат седмо място във временното класиране с актив от 17 точки, постигнати от 5 победи и 7 загуби, а плевенските баскетболисти са последни без спечелен мач и 11 точки.

Спартак: Веселин Георгиев - 10 точки, Тодор Захариев 9, Крум Дойчинов 15, Васил Александров 2, Михаил Танев 2 (Милен Захариев 12, Симеон Ценов 8, Иван Тилев 6, Васил Бачев 5).

Добавено в: Събота, 10 Януари 2015 23:52