18-04-2018

76:89 (33:48)

10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Спартак (Плевен) завърши безславно годината с десета загуба от десет мача

PostHeaderIcon Спартак (Плевен) завърши безславно годината с десета загуба от десет мача

Баскетболистите на Спартак (Плевен) завършиха много безславно 2014 година. Момчетата на Илия Станков допуснаха десето поредно поражение от десет мача и здраво се закотвиха на дъното в класирането на Националната баскетболна лига за мъже. Плевенчани паднаха у дома, този път от Рилски спортист, с нов категоричен резултат - 69:91 (31:48). Дебютиралият с екипа на домакините център Крум Дойчинов не успя да помогне особено на своите нови съотборници, но все пак се отчете с 10 точки и 6 борби за 20 минути на игрището. Ветеранът Иван Тилев отново игра добре за Спартак, като записа 12 точки. Нов силен мач за плевенския тим направи Милен Захариев, който стигна до дабъл-дабъл - 11 точки и 12 борби. Също с 11 точки завърши и Симеон Ценов. За гостите най-резултатни бяха Върнън Тейлър и Златин Георгиев, които вкараха по 15 точки.

Самоковци решиха срещата малко след нейното начало, като само за 10 минути вече имаха преднина от 17 точки - 30:13. През втория период играта беше равностойна, което запази комфортната преднина на Рилецо на почивката. Спартаковци успяха да вземат само третата част с 18:16, макар че на моменти разликата набъбваше на над 20 точки. В заключителната четвъртина гостите увеличиха своя аванс и закономерно се поздравиха с лесен успех.

С включването на Дойчинов Спартак беше равностоен на Рилски в борбата под двата коша, но самоковци стреляха много успешно от тройката - 12/25 (48%) срещу 5/18 (28%) на домакините.

В следващият 12-ти кръг Спартак ще почива, като поредния си двубой в НБЛ плевенчани ще изиграя чак на 10 януари (събота), когато от 18.00 часа ще гостуват на лидерите Лукойл Академик в Правец.

Спартак: Милен Захариев - 11 точки, Иван Тилев 12, Симеон Ценов 11, Веселин Георгиев 2, Васил Александров 3 (Тодор Захариев 10, Крум Дойчинов 10, Михаил Танев 5, Данаил Христов 0, Антонио Илиев 5).

Добавено в: Събота, 20 Декември 2014 22:17