10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Баскетболистите ни с достойна загуба срещу Лукойл Академик

PostHeaderIcon Баскетболистите ни с достойна загуба срещу Лукойл Академик

Баскетболният отбор на Спартак Плевен загуби очаквано в Правец при гостуването си на Лукойл Академик в мач от осмия кръг на НБЛ със 77:88. След този успех шампионите продължават да са без загуба в първенството, докато плевенчани имат вече цели 7 загуби. Мачът изобщо не беше лесен за Лукойл. Дори спартаклии спечелиха борбата под двата коша.
Още в първите минути домакините се откъснаха със 7 точки напред, но спартаковци успяха да изравнят при 14:14. След като Лукойл поведе отново, съперникът отново намери начин да се върне в мача, а разликата след 10 минути игра беше 4 точки в полза на „студентите”. След добра серия през втората част разликата стана двуцифрена за първи път в мача, но Спартак я намали на 8 точки на полувремето. Въпреки разликата в класите и кадровите проблеми на плевенчани, те не се отказваха и след като изиграха много силна трета част, я спечелиха и бяха само на 4 точки от съперника преди последната десетка. През нея домакините не допуснаха обрат, но Спартак заслужават похвала, че въпреки моментното си състояние бяха на крачка от изненадата. Плевенчани спечелиха борбата под коша, овладявайки с 5 отскочили топки повече, а също така си подадоха и с 2 асистенции повече. Те обаче извършиха огромен брой технически грешки и имаха по-лош процент в стрелбата за 2 точки. Най-добър за Спартак Плевен беше Симеон Ценов, който вкара 24 точки и овладя 8 борби. С 15 плюс 8 се включи Тодор Тодоров, а 14 точки наниза Александър Дяковски. От домакините с по 15 точки са Андре Оуенс и Брандън Хийт (6 асистенции, 5 откраднати топки, 4 борби). Тодор Стойков пък се включи с 14 точки.
В деветия кръг, следващата седмица, на 10 декември (събота) Спартак ще бъдат домакини на Балкан (Ботевград). Мачът е от 18.00 часа и ще са проведе в зала "Балканстрой" в нашия град.

Добавено в: Петък, 02 Декември 2011 23:00