10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Спартак загуби с 23 точки разлика от Левски

PostHeaderIcon Спартак загуби с 23 точки разлика от Левски

Баскетболистите на Спартак Плевен записаха трета загуба от началото на сезона след 75:98 срещу Левски.  Гостите от София водеха през цялата среща. Разликата не бе голяма до края на третата част, но в последната четвърт столичани я направиха разгромна. Двата отбора започнаха мача доста равностойно, като след 5 минути игра резултатът беше равен при 11:11. Тогава обаче Левски записа много силна серия в рамките на само 3 минути и поведе с цели 12 точки.

След първата част пък разликата бе 8 точки в полза на "сините". Серия от 9-2 изведе Левски със 17 точки напред в самото начало на втората част, но спартаклии съумяха да я намалят само до 7 няколко минути по-късно. На почивката Левски водеше с 11 точки. През второто полувреме играта продължи да е на приливи и отливи, като разликата в един момент стана 20 точки, а няколко атаки след това отново спадна до 9. В крайна сметка Спартак си остави малък шанс за последната четвърт при дефицит от 8 точки. През последната част обаче гостите показаха класата си и сложиха окончателен край на спора. Те спечелиха частта с 23:8, правейки разликата цели 23 точки. За Спартак най-резултатен с 15 точки бе Симеон Ценов. Илия Станков пък завърши с 14, а 13 точки и 7 борби записа Александър Дяковски. Арън Харпър изигра много силен мач за победителите. Той завърши с 32 точки, 8 борби и 4 асистенции. Маркъс Хол пък се включи с 15 точки, 6 борби и 5 асистенции. Бившият капитан на Спартак Хрисимир Димитров престоя на терена 24 минути, за които отбеляза 10 точки за столичани.

Добавено в: Събота, 05 Ноември 2011 21:32