10-04-2018

101:73 (53:38)

Начало БАСКЕТБОЛ Спартак Плевен надви Балкан в равностоен мач

PostHeaderIcon Спартак Плевен надви Балкан в равностоен мач

След четири поредни загуби отборът на Спартак (Плевен) най-после постигна победа в НБЛ, след като се наложи при домакинството си на Балкан (Ботевград) с 95:93 (22:22, 26:26, 23:25, 24:20) в последен мач от 18-я кръг. Най-резултатен за плевенчани беше Илия Станков с 21 точки, а Тодор Тодоров и Никола Трайков добавиха съответно по 19 и 18. Георги Давидов наниза 28 точки за "зелените", а Станимир Маринов се отчете с 26. Първото полувреме на срещата премина изключително оспорвано и равностойно, като домакините успяха за един кратък момент да отворят преднина от седем точки, но след това позволиха на „зелените" да изравнят за 22:22 след първите десет минути. Ситуацията през втората четвърт не се промени особено, като плевенчани отново демонстрираха по-концентрирана игра в определени моменти и пак излязоха напред - 32:26 благодарение на Тодоров, Дяковски и Трайков, но до края момчетата на Петър Клечков отново възстановиха равенството - 48:48. След почивката двата отбора продължиха да се гонят в резултата, като този път гостите от Ботевград имаха повече късмет и съумяха да поведат с девет точки - 58:49, но сценарият отново се повтори, като плевенчани не се предадоха и усмяха да смъкнат изоставането си - 71:73. Последната решителна четвърт премина изцяло под диктовката на тима на Спартак, като Софрониев, Илия Станков и Тодоров дадоха аванс на тима си - 94:86 1.30 минути преди края. Балкан не се предаваха - Станимир Маринов и Георги Давидов доведоха резултата до 93:95, но това беше всичко и плевенчани се поздравиха с успеха.

Добавено в: Неделя, 13 Февруари 2011 21:23