Начало АТЛЕТИКА Александър Янчев със сребро на скок височина при 16-годишните атлети

PostHeaderIcon Александър Янчев със сребро на скок височина при 16-годишните атлети

Александър Янчев от Спартак Плевен грабна среброто в дисциплината скок на височина с постижение от 163 см на Държавното лично първенство по лека атлетика за момчета и момичета до 16 години, което завърши днес в столичната зала "Фестивална". Шампион в състезанието стана Пресиян Минчев (Лудогорец Разград), който спечели републиканската титла навръх 15-ия си рожден ден в събота. Той бе над всички в сектора и грабна златото със 169 см. Третото място с по 155 см си разделиха съотборниците му Илиян Бенеков и Никола Георгиев. В същата дисциплина при момичетата шампионка днес стана Калина Тодорова (Титан). Подготвящата се под ръководството на Лиляна Видева и Костадин Рачев атлетка преодоля 150 см, което е неин личен рекорд. Втора се класира Деница Костадинова (Супер спорт - Варна) със 145 см. Бронзовия медал заслужи Елена Петрова (Вая 94 - Бургас), която регистрира 140 см. Неапола Матеева, дъщеря на сребърната медалистка в скока на височина от Гьотеборг 2006 Венелина Венева-Матеева, се оттегли от състезанието заради болки в кръста след само един направен опит. Както е известно, Неапола, която е волейболистка в ЦСКА, през минаналата седмица спечели сребро на Държавния шампионат за девойки младша възраст с личен рекорд от 150 см и днес беше сред фаворитките за отличията. Да припомним, че вчера в първия ден от шампионата шампион на 60 метра стана плевенчанинът Стоян Стоянов, а Виктория Георгиева също от Плевен спечели бронз на 60 м при момичетата.

Добавено в: Неделя, 06 Февруари 2011 18:10