Начало АТЛЕТИКА Рената Петкова с нова титла на гюле

PostHeaderIcon Рената Петкова с нова титла на гюле

Плевенчанката Рената Петкова, която се състезава за атлетически клуб Георги Дъков спечели тласкането на гюле при девойките старша възраст на Държавното първенство на закрито, което се проведе на 15 и 16 февруари в зала "Добротица" в Добрич. Атлетката на Галя Николова постигна 13.63 м в най-добрия си опит и изпревари с почти три метра класиралата се на второ място Деница Карамфилова (АК Цветанка Христова - Казанлък), която регистрира 10.68 м. Бронзът спечели друга плевенска лекоатлетка Виктория Миткова (АК Георги Дъков) с 10.60 м. По този начин Петкова и Миткова спечелиха първи медали в историята на плевенския клуб от държавни шампионати. Петкова тласна 4 кг уред общо 5 пъти над 13 метра и записа един фаул.

Лекоатлетката на другия плевенски клуб Спартак Александра Асенова се представи много успешно на националния шампионат, като се окичи с две отличия - сребро на скок дължина и бронз в сектора за троен скок. В по-късия скок Александра стана втора с постижение от 5.14 метра, като тук златото грабна Илияна Кънева от (АСКЛА - Сливен) с 5.57 м. Трета остана Севдалина Стоянова от Локомотив (Пловдив) с резултат 4.98 м. Освен среброто в скока на дължина Асенова извоюва и бронз в тройния скок с 11.37 метра, като и в тази дисциплина победителка стана Илияна Кънева, която скочи 12.21 м. Сребърният медал спечели Светослава Иванова (АК Павел Павлов - Враца) с постижение от 11.65 м.

Плевенските атлети спечелиха още едно отличие в Държавното първенство. Даниел Анков от Спартак се окичи с бронзовия медал при юношите старша възраст в сектора за скок на дължина. Даниел скочи в най-добрия си опит 6.81 метра, което го изкачи на почетната стълбичка. Преди него с по-добри постижения приключиха състезанието Кристиян Неделчев (Локомотив - Пловдив), който с 6.97 м стана шампион и спечелилият среброто Митко Асенов (АСКЛА - Сливен) със същия резултат - 6.97 м, както и победителя, но само от един успешен опит.

В скока на височина за девойки младата плевенската атлетка Габриела Йотова от Спартак не успя да вземе медал, като остана пета след най-добрия си успешен скок от 150 см. Тук шампионка стана старозагорката Антония Митева с резултат от 160 см.

Добавено в: Неделя, 17 Февруари 2013 11:44