Начало АТЛЕТИКА Плевенският лекоатлет Тихомир Иванов със злато от турнир в Сараево

PostHeaderIcon Плевенският лекоатлет Тихомир Иванов със злато от турнир в Сараево

Състезателят на лекоатлетически клуб Спартак Плевен Тихомир Иванов извоюва много престижно отличие на юношеския турнир за "Мира и дружбата", който се провежда в босненската столица Сараево. Състезанието е ежегодно и български представители са канени за участие всеки септември. Възпитаникът на Георги Гетов пребори конкуренцията в сектора за скок на височина, като спечели златния медал с постижение от 203 см. Още двама български юноши донесоха медали за нашата страна. Бронзови отличия спечелиха Огнян Банялиев, който финишира трети на 100 м с 11.23 сек и Митко Ценов спрял хронометъра на 8:39.71 мин в дисциплината 3 000 метра с препятствия.

Припомняме, че талантливия плевенски скачач Тихомир Иванов спечели сребро от провелото се през месец юни Държавно първенство за юноши старша възраст. Тогава Тихомир преодоля 210 см, които обаче не му стигнаха за шампионската титла. Със същия резултат тогава златото грабна представителя на Локомотив (Пловдив) Георги Димитров, който беше скочил височината от първи опит, а Иванов я беше преодолял от втори.

Източник: bgathletic.com

Добавено в: Неделя, 23 Септември 2012 14:00