Начало АТЛЕТИКА Рената Петкова с титла и сребро от Държавното по лека атлетика

PostHeaderIcon Рената Петкова с титла и сребро от Държавното по лека атлетика

Най-добрата плевенска лекоатлетка Рената Петкова спечели втората си титла за годината в дисциплината мятане на диск при девойките младша възраст. Тя прати уреда най-далеч в сектора на Националния стадион „Васил Левски” в София, където през уикенда се проведе Държавното първенство за юноши и девойки младша възраст. Петкова защити и шампионската си позиция от 2011 г., след като записа 42.70 м. Антония Щерева (Атлет - Карнобат) стана втора с 34.95 м, а с постижение от 34.94 м Деница Карамфилова (ЛК Цветанка Христова - Казанлък) си осигури бронзовия медал.
В тласкането на гюле Рената не успя да защити титлата си от миналата година. Въпреки че Петкова записа с почти два метра по-добро постижение в сравнение с шампионата миналото лято, тя остана втора. Новият първенец е Анна Чиприянова (Тот атлет - Габрово) с 14.88 м, което е и най-добро постижение в българската ранглиста в тласкането на гюле за девойки под 18 г. на открито.
От януари е в сила нов правилник на ИААФ, според който девойките младша възраст тласкат 3-килограмово гюле, а не както до сега 4 кг. Именно Петкова записа първия най-добър официален резултат с новия уред през зимата - 14.78 м, с който стана шампионка в Добрич. Този път Рената тласна 14.08 м и се окичи със среброто. Третото място заслужи Илияна Боюкова (ЛАК Ямбол) - 13.21 м.

Още 2 златни медала спечелиха лекоатлетите на Спартак Плевен на тазгодишното Държавно първенство. Даниел Анков извоюва златото в скока на дължина, като записа най-добър опит в кариерата си - 7.18 м (+1.1 м/сек). Останалите му два успешни бяха на 6.80 и 6.79 м. Шампионът на 100 м Добромир Георгиев (Хеброс - Харманли) регистрира лично постижение за второто място - 6.91 м (+0.2 м/сек). Трети се нареди Галин Господинов (Лудогорец - Разград) с 6.20 м.

В скока на височина при девойките Габриела Йотова записа 160 см и се окичи със златния медал. Втора в дисциплината остана Елена Петрова (Вая 94 - Бургас) със 155 см, а трета завърши Мила Манич (Правец 92) също със 155 см.

След златния си медал в скока на дължина Даниел Анков спечели и сребърен в спринтовата дистанция на 100 метра при юношите. Той финишира с време 11.60 сек, като отстъпи на останалия втори в сектора за скок дължина Добромир Георгиев (Хеброс - Харманли), който спечели златото с време 11.55 сек. Трети тук завърши Стефан Ганев (Евър - Варна) с 11.61 сек.

Представителката на Спартак Плевен Александра Асенова спечели два бронзови медала - в тройния скок тя завърши с постижение от 11.25 метра, а в скока на дължина постигна 5.38 метра. Победителка в тройния скок стана Илияна Кънева (АСКЛА Сливен) с 12.37 м, а в скока на дължина - Дейзи Иса, която се приземи на 5.94 м.

Плевенчанинът Сунай Махмудов ще донесе в родния си град сребърен медал от дисциплината хвърляне на копие. Той постигна 51,80 метра, като изостана с 1.20 м от победителя Вилимир Караиванов (СКЛА Черно море 2005 - Балчик). Трети тук е Петър Хубенов (Тракия 96 - Пловдив) с 51.18 м.

Добавено в: Вторник, 05 Юни 2012 22:02