Начало АТЛЕТИКА Кениец спечели четвъртия Маратон на приятелството в Плевен

PostHeaderIcon Кениец спечели четвъртия Маратон на приятелството в Плевен

Кенийският бегач Аугустос Кипроно беше най-бърз в четвъртото издание на Плевенския Маратон на приятелството. Тъмнокожият лекоатлет пробяга класическата дистанция от 42,195 км за време 2:30.06, като нито за миг не изпусна водачеството по цялото трасе. Втори е миналогодишният първенец Димчо Мицов (Рилски атлет - Самоков) с 2:36.36, а на трето място финишира националният шампион на маратон Илия Куцаров (Локомотив София) - 2:42.00. Националната шампионка на спортно ходене за девойки до 20 години Габриела Красимирова (Добруджа 99 - Добрич) пък изпревари всички жени на маратона в Плевен. Независимо, че дебютира в най-дългата дистанция добричлийката финишира за 3:09.02, като изпревари Таня Димитрова (СК Костенец) - 3:12.02 и Виолета Тотева (Берое - Стара Загора) - 3:18.48. Финалът на маратонското бягане в Плевен пресякоха 66 човека.

На полумаратона при жените над всички беше участничката на Олимпийските игри в Бразилия - Милица Мирчева (Атлет - Мездра). Тя финишира за 1:20.22 часа, изпреварвайки с 44 секунди миналогодишната ни шампионка на маратон - Радосвета Симеонова (Добруджа 99 - Добрич). Трета се класира Анита Кръстева (Берое - Стара Загора) с време 1:30.05.

При мъжете се стигна до прецедент, след като Йоло Николов (Атлет - Мездра) и Шабан Мустафа (Шампион - Сунгурларе) финишираха заедно хванати за ръце за 1:11.23 ч. Така и двамата бяха обявени за победители. На трета позиция се нареди Ивайло Каменаров (Локомотив - Русе), който пробяга дистанцията от 21 км за 1:14.03 ч. 133 лекоатлети завършиха успешно полумаратонското трасе в Плевен.

Над 300 души участваха във всички дистанции на Маратон на приятелството - Плевен'2017 (стартове за деца - 400 м, 800 м, 1200 м, 3 км, 21.1 км, 42.195 км и щафета 4х10.55 км).

Добавено в: Неделя, 21 Май 2017 19:36