Начало АТЛЕТИКА Димчо Мицов и Радосвета Симеонова надбягаха всички в тазгодишния Плевенски маратон (+СНИМКИ)

PostHeaderIcon Димчо Мицов и Радосвета Симеонова надбягаха всички в тазгодишния Плевенски маратон (+СНИМКИ)

Третото издание на "Маратон на приятелството" в Плевен излъчи своите шампиони. Над 400 лекоатлети от 17 страни участваха през тази година във всички състезания, като те включваха детски надбягвания, крос от 3 км, полумаратонска дистанция от 21.1 км, щафета 2х10.55 км и класически маратон от 42.195 км. Радващото е, че и при двата пола първенци в маратонското бягане станаха българи. При мъжете над всички беше Димчо Мицов, който спечели с нов рекорд на трасето - 2:32.48 часа. Той изоставаше в хода на бягането, но през втората му част направи страхотна атака, като изпревари Генади Тимбалист от Молдова, който финишира втори с време 2:40.46 ч. Трети се нареди Ненад Живкович от Сърбия с 2:50.44.

При жените победителка стана националната шампионка по спортно ходене Радосвета Симеонова, която при своя дебют в маратонско бягане спечели с постижение под 3 часа. Атлетката от Добрич спря хронометрите на 2:59.44, което също се оказа рекорд на трасето при дамите. Второто и третото място бе за други две българки - Виолета Тотева с 3:25.39 се нареди втора, а трета стана Даниела Василева-Фастън с 3:32.29 ч. През миналата година Даниела завърши на втора позиция в плевенския маратон.

Йоло Николов и Милица Мирчева победиха на националния шампионат по полумаратон. Николов стана шампион с време 1:09.29 ч. През миналата година лекоатлетът от Мездра, който е и активен състезател също победи в Плевен, но с малко по-добро време - 1:09.14. Сребърен медал на 21,1 км спечели Валентин Паскалев с 1:10.38, а бронзов - Стоян Тевекелев с 1:11.53.

Милица Мирчева грабна втората си национална титла на полумаратон с време 1:21.23. Тя подобри с повече от 4 минути постижението си от миналата година, когато триумфира с 1:25.33. Втора в класирането се нареди Маринела Нинева от Дряново с 1:27.07, а трета стана Милка Михайлова от Русе с 1:28.22.

В щафетното бягане победители станаха Ивайло Хаджиев и Никола Овчарски, които завършиха пред Даниел Чудов и Мирослав Петков, заели второто място, и Борис Димитров и Милен Йорданов, приключили на трета позиция.

Добавено в: Неделя, 22 Май 2016 16:08